UVTnet a kvalita

Vysokorychlostní a zároveň i stabilní internet. To jsou základní kvalitativní cíle UVT Internet. Jak toho dosahujeme? 

Optický internet:  

Máme vysoký podíl optické infrastruktury v síti. Domácnosti a firmy, které nejsou připojené přímo na optické vlákno, jsou k optické síti připojené pomocí nejmodernějších profesionálních bezdrátových technologií. 

Bezdrátový internet:

Bezdrátová síť. Profesionální bezdrátová síť. Hustou sítí přístupových bodů se dostáváme na krátkou vzdálenost k zákazníkům, tím eliminujeme možné problémy s rušením. Díky husté bezdrátové síti můžeme připojovat na jeden přístupový bod pouze několik klientům, máme velmi nízkou míru agregace. Proto i na rádiové infrastruktuře dokážeme poskytovat rychlý a stabilní internet. Připojení jednotlivých přístupových bodů realizujeme buďto optickou sítí, anebo z optické sítě připojujeme AP (Access Point) profesionálními rádiovými spoji s kapacitou odpovídající optické přípojce. Pro vzdálené lokality využíváme spoje bod - bod v licencovaných pásmech.

Naše bezdrátová infrastruktura je dimenzovaná podle metodiky Mezinárodní telekomunikační unie ITU-R P.530 na odolnost proti dešti s intenzitami monzumových dešťů. UVT Internet je spolehlivý za každého počasí. 

Pevné rádiové spoje v profesionálních pásmech v naší síti vytváří robustní zálohy pro případ přerušení spojení. Stavíme infrastrukturu, která si v ničem nezadá s těmi nejlepšími sítěmi s možností kritických aplikací.  

Jádro sítě a její připojení:

K národnímu a mezinárodnímu provozu realizujeme prostřednictvím několika datových center, abychom distrubuovali riziko výpadku při napadení segmentů českého internetu. Kyberprostor není bezpečným místem, pro naši síť chráníme několika sofistikovanými systémy. Připojení je realizováno v projektu Fénix. Hlavním dodavatelem konektivity je společnost 2 connect a.s

xDSL Internet: 

Jsme velkoobchodním partnerem společnosti CETIN a poskytujeme služby prostřednictvím metalické sítě. Naše zásady uplatňujeme i v NNI propoji s touto sítí. Kapacita propoje je nastavená tak, abychom prostřednictvím této velkoobchodní sítě poskytovali službu podle našich zásad. S předstihem tak plníme chystané doporučení Českého telekomunikačního úřadu o kvalitativních parametrech přípojek, které vyplývá z Evropského kodexu elektronických komunikací. 

 

Logo Kvalitni-internet.cz